Hokeiści GKS Tychy do starć z Comarch Cracovią podejdą zmobilizowani i.. w nowych strojach. Zostały one przygotowane specjalnie z myślą o zbliżających się obchodach 50. rocznicy powstania klubu.

Zespół Krzysztofa Majkowskiego długo czekał na swojego rywala, a sam jako pierwszy zakwalifikował się do półfinału. Tyszanie 4:0 pokonali Ciarko STS Sanok, dzięki czemu spokojnie mogli się przygotowywać do starć o finał. Comarch Cracovia mierzyła się z Energą Toruń i awansowała dopiero po sześciu meczach.

Pojedynki tysko-krakowskie zawsze były emocjonujące. W tym sezonie wszystkie starcia wygrywał zespół Mistrza Polski. – Nie porównałbym przeszłych czterech meczów do tych, które nas czekają, bo Cracovia mocno przebudowała drużynę – mówił trener Majkowski.

GKS Tychy już w dzisiejszym meczu zagra w nowych, specjalnie przygotowanych na obchody 50. rocznicy powstania klubu, strojach.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Oba pojedynki rozgrywane w Tychach będą transmitowane w systemie PPV przez platformę PolskiHokejTV. Dobrą wiadomością jest jednak transmija przez TVP Kraków dwóch pojedynków w Krakowie (15 i 16 marca).