Mecz z Podhalem Nowy Targ od początku nie układał się po myśli Mistrza Polski. Mimo to GKS Tychy pokonał „Szarotki” 5:3 i dopisał kolejne trzy oczka.

Gospodarze od początku mieli problem ze złapaniem swojego rytmu, a popełniane błędy nie pomagały w tym. Na domiar złego przyjezdni wykorzystali słabszą postawę tyszan i wykorzystując rzut karny objęli prowadzenie. Zespół Gusowa szukał bramki wyrównującej, ale grał niedokładnie, często notując niewymuszone straty krążka. Wynik do przerwy więc nie uległ zmianie.

W przerwie jakby ktoś podmienił zawodników GKS Tychy, bo ci od początku narzucili swój styl i grali tak jak przyzwyczaili do tego swoich kibiców. Potrzebowali niespełna dwóch min., by wyrównać. Grając z przewagą zawodnika gola zdobył Gleb Klimenko. Tyszanie poszli za ciosem i mogli wyjść na prowadzenie, ale Klimenko wykonując rzut karny przegrał pojedynek z Odrobnym. W 32. min. przyjezdni ponownie objęli prowadzenie, ale szybko odpowiedział Bartłomiej Pociecha. W 38. min., ponownie wykorzystując przewagę, GKS zdobył gola i pierwszy raz objął prowadzenie. Dał je Michael Cichy.

Trzecią tercję tyszanie również rozpoczęli od gola. Po dwóch min. gry na listę strzelców wpisał się Alex Szczechura. Goście w 53. min. wykorzystali przewagę i złapali kontakt, ale ostatnie słowo należało do Mistrza Polski. Kolejny okres gry z przewagą zawodnika golem zakończył Klimenko, który był jednym z jaśniejszych punktów tyszan.

GKS Tychy – KH Podhale Nowy Targ 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
0:1 Jussi Nattinen (03:33) (rzut karny)
1:1 Gleb Klimenko – Michael Cichy – Alexander Szczechura (21:59) 5/4
1:2 Bartłomiej Neupauer (31:05)
2:2 Bartłomiej Pociecha – Gleb Klimenko – Michael Cichy (34:55)
3:2 Michael Cichy – Alexander Szczechura – Filip Komorski (37:05) 5/4
4:2 Alexander Szczechura – Michael Cichy – Bartosz Ciura (42:00)
4:3 Jason Seed – Bartłomiej Neupauer – Tomas Franek (52:26) 5/4
5:3 Gleb Klimenko – Bartłomiej Pociecha – Filip Komorski (55:55) 5/4

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Bizacki, Novajovsky, Yafimenka, Szmatula, Mroczkowski; Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Akimoto, Bagiński, Komorski, Gościński.