Piłkarki ręczne MOSM Tychy kapitalnie spisały się podczas turnieju finałowego Pucharu Związku Piłki Ręcznej młodziczek. Zawody miały rangę mistrzostw Polski.

Spośród 16 zespołów tyszanki spisały się najlepiej i pokonując wszystkie rywalki zdobyły mistrzostwo. W fazie pucharowej turnieju rozgrywanego w Dźwirzynie MOSM kolejno pokonał MKS PM Tarnów 24:20, MKS Karczew 23:18 i UKS Olimpijczyka Kowalewo Pomorskie 33:10.

Ćwierćfinał z SKS Kusym Kraków był jednostronnym pojedynkiem, w którym tyszanki wygrały 27:17. Podobnie było w półfinale z Koroną Handball Kielce, którą podopieczne Krzysztofa Willema i Agnieszki Żogały-Jeglińskiej pokonały 25:16.

Także w finałowym spotkaniu z MTS Kwidzyn MOSM spisał się rewelacyjnie. Tyszanki wygrały 23:14 i zdobyły mistrzostwo Polski! Agnieszka Zioła z MOSM trafiła do najlepszej siódemki turnieju, a wyróżnienie otrzymała Klaudia Wilczyńska.

MOSM Tychy zagrał w składzie: kapitan Agnieszka Zioła, bramkarki: Adrianna Mazurczyk, Natalia Kasińska i Sandra Kokot, oraz: Wiktoria Poś, Weronika Poś, Klaudia Wilczyńska, Michalina Sawczyk, Sylwia Szołtysek, Aleksandra Lisicka, Wiktoria Bieluń, Wiktoria Kosmowska, Wiktoria Cyganik, Wiktoria Koska, Karolina Kawalec i Iwona Szyroki.

Drużyna młodziczek rocznik 1999 MOSM Tychy to uczennice II klasy sportowej w Gimnazjum nr 3 w Tychach.