Zawodnicy GKS Tychy rozegrali awansem mecz 20. kolejki PHL, który został przełożony ze względu na udział tyszan w Pucharze Kontynentalnym. Podopieczni Jiri Sejby rozbili Nestę Mires Toruń 12:2, choć to rywale pierwsi zdobyli gola.

Akcja z 54. sek. meczu na pewno zaskoczyła wszystkich na tyskim Stadionie Zimowym, włączając to zawodników gospodarzy. Ci jednak zareagowali odpowiednio, a torunianie obejmując szybko prowadzenie obudzili lwa.

GKS Tychy szybko, bo już po kolejnych 13 sek. wyrównał, a bramkarza rywali pokonał Mateusz Bepierszcz. Niespełna 120 sek. później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Filip Komorski, a jeszcze w pierwszej tercji trafił Bartosz Ciura.

GKS Tychy - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdansk

Po przerwie dominacja tyszan była jeszcze większa, a zmiana bramkarza w zespole gości tylko pomogła gospodarzom. Nim jednak GKS rozpoczął festiwal strzelecki to torunianie strzelili kontaktową bramkę. Dużo szczęścia miał Komorski, po którego strzale krążek dosłownie wturlał się do bramki. Kolejne bramki zdobywali technicznym strzałem Adam Bagiński, Jaroslav Kristek wykorzystując idealne podanie Josefa Vitka i Bagiński po podaniu Michała Woźnicy.

Mimo wysokiego prowadzenia tyszanom wciąż było mało. Kolejne gole zdobyli Jarosław Rzeszutko, Vitek oraz Jakub Witecki. Trzecia tercja była już tylko formalnością, a zawodnicy gości najchętniej by nie wyjeżdżali na lód. Do ich bramki wrócił jednak pierwszy bramkarz, a GKS zdobył tylko dwa gole. Ich autorami byli Martin Vozdecky i Bartłomiej Jeziorski.

Jutro (piątek, 11.11.) GKS Tychy czeka kolejny mecz przed własną publicznością. Tyszanie zmierzą się z Polonią Bytom, a początek gry o godz. 17:00.

GKS Tychy – Nesta Mires Toruń 12:2 (3:1, 7:1, 2:0)
0:1 Jarosław Dołęga – Denis Trakhanov (00:54)
1:1 Mateusz Bepierszcz – Miroslav Zatko – Filip Komorski (01:07)
2:1 Filip Komorski – Bartosz Ciura (02:59)
3:1 Bartosz Ciura – Josef Vitek – Bartłomiej Jeziorski (13:36)
3:2 Vladimir Mikhailov – Jarosław Dołęga – Michał Kalinowski (21:48)
4:2 Filip Komorski – Miroslav Zatko (22:30)
5:2 Adam Bagiński – Jarosław Rzeszutko – Michał Woźnica (23:12)
6:2 Jaroslav Kristek – Josef Vitek – Bartłomiej Jeziorski (24:14)
7:2 Adam Bagiński – Michał Woźnica – Marcin Horzelski (27:30)