Koszykarze GKS Tychy niedawno wrócili do treningów po wakacyjnej przerwie. Tyszanie jednak mają już za sobą pierwszą grę kontrolną.

Podopieczni Tomasza Jagiełki pracują nad odpowiednim przygotowaniem do nowego sezonu. Szybko też rozpoczęli gry sparingowe.

Pierwszym rywalem tyszan był zespół BS Polonii Bytom, który był bardzo gościnny dla „Trójkolorowych”. Spotkanie w Bytomiu było dobrym testem dla GKS, a miejscowi wysoko zawiesili poprzeczkę. Do przerwy Polonia prowadziła 45:42. Po zmianie stron tyszanie zabrali się do odrabiania strat zmniejszając dystans do punktu.

Decydująca okazała się być czwarta kwarta, w której podopieczni Jagiełki zdecydowanie podkręcili tempo i narzucili swój styl gry. Skuteczna gra pod oboma koszami dała zwycięstwo 92:83. W kolejnym sparingu tyszanie również na wyjeździe zmierzą się z AGH Kraków.

BS Polonia Bytom – GKS Tychy 83:92 (22:20, 23:22, 20:22, 18:28).
GKS: Kędel 19, Kamiński 12, Mąkowski 11, Stankowski 10, Krajewski 10, Koperski 10, Nowak 7, Ziaja 5, Wieloch 4, Chodukiewicz 2, Jakacki 2, Danielak, Wspaniały.