Hokeiści GKS Tychy wysoko pokonali wczoraj MMKS Podhale Nowy Targ. Tyszanie w wyjazdowym spotkaniu wygrali 8:2.

Tyszanie rozegrali bardzo dobre spotkanie, w którym od początku narzucili swój styl gry. Wynik już w 2. min. otworzył Jan Steber po akcji z Mikołajem Łopuskim i Radosławem Galantem. Kolejne gole zdobyli Adam Bagiński i kapitan zespołu Michał Woźnica.

Druga tercja rozpoczęła się od trafienia gospodarzy, a Stefana Zigardego pokonał Piotr Ziętara. Tyszanie jednak zostali nieco podrażnieni stratą gola, czego efektem były bramki Woźnicy i Pavla Mojžíša. Jeszcze przed przerwą Ziętara zanotował swoje drugie trafienie.

Podopieczni Jiriego Sejby w pełni kontrolowali przebieg gry, a w trzeciej części gry dołożyli kolejne trzy gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Jarosław Rzeszutko, Kacper Guzik i ponownie Rzeszutko.

Kolejny mecz GKS Tychy rozegra już jutro (niedziela, 20.10.). Tyszanie przed własną publicznością podejmą Aksam Unie Oświęcim. Początek pojedynku o godz. 17.

MMKS Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:8 (0:3, 2:2, 0:3)
0:1 Jan Steber – Mikołaj Łopuski – Radosław Galant (01:17)
0:2 Adam Bagiński – Milan Baranyk (10:16) PENS
0:3 Michał Woźnica – Adam Bagiński – Josef Vítek (13:52)
1:3 Piotr Ziętara – Patryk Wronka (21:25)
1:4 Michał Woźnica – Adam Bagiński – Josef Vítek (31:47)
1:5 Pavel Mojžíš – Kacper Guzik (34:09)
2:5 Piotr Ziętara – Daniel Kapica – Dawid Olchawski (38:13)
2:6 Jarosław Rzeszutko – Josef Vítek – Radosław Galant (43:57)
2:7 Kacper Guzik – Michał Kotlorz (46:37)
2:8 Jarosław Rzeszutko – Kacper Guzik – Pavel Mojžíš (51:16)

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adam Bagiński (2), Josef Vitek – Pavel Mojzis (2), Jakub Wanacki; Jakub Witecki, Radosław Galant, Mikołaj Łopuski – Ladislav Havlik; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek (2), Jan Steber – Jarosław Rzeszutko (2), Kacper Guzik, Adam Piorun.