Zespół Atomówek GKS Tychy awansował do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski. Tyszanki wyeliminowały Podhale Nowy Targ i awansowały do półfinału fazy play-off.

Zespół Dariusza Garbocza i Tomasza Cichonia jechał na Podhale z solidnym zapasem bramkowym. Tyszanki bowiem w pierwszym meczu rozbiły Podhale 6:0.

Mimo tego Atomówki nie miały zamiaru przegrać wyjazdowego starcia i od początku przejęły inicjatywę nad spotkaniem. Tyszanki w dziewiątej min. objęły prowadzenie, a gola na swoim koncie zapisała Amelia Rakoczy. Niespełna minutę później wynik ten podwyższyła Sylwia Łaskawska i zespół z Tychów był już niemal pewny awansu do półfinału.

W drugiej i trzeciej tercji zespół duetu Garbocz-Cichoń grał spokojnie, nie forsując zbytnio tempa. Tyszanki w pełni kontrolowały przebieg gry, dokładając po jednej bramce. Oba zdobyła Agnieszka Dziedzioch. Atomówki pewnie wygrały w Nowym Targu 4:0 i wywalczyły awans do półfinału mistrzostw Polski. Zmierzą się w nim z wicemistrzyniami kraju – GKS Stoczniowcem Gdańsk.

Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Tychach w najbliższą sobotę (18.02.) o godz. 19:00.

Podhale Nowy Targ – SKKH Atomówki GKS Tychy 0:4 ( ). Bramki: Agnieszka Dziedzioch 2, Amelia Rakoczy, Sylwia Łaskawska.
Atomówki: Katarzyna Radomska, Amelia Nowacka, Oliwia Garbocz, Weronika Huchel, Wiktoria Kierc, Wiktoria Kędra, Agnieszka Grzymiesławska, Anna Pezda, Sylwia Łaskawska, Aleksandra Górska, Agnieszka Dziedzioch, Karolina Churas, Zuzanna Rduch, Weronika Szymura, Aleksandra Kopala, Amelia Rakoczy, Lena Olbrych.