GKS Tychy w drugim meczu ćwierćfinałowym uległ Comarch Cracovii 2:4. Tym samym krakowianie doprowadzili do remisu w rywalizacji do czterech wygranych.

Po porażce w pierwszym meczu należało się spodziewać, że krakowianie będą dążyli do wyrównania rywalizacji. Tyszanie natomiast wykonali plan minimum jakim było odniesienie jednej wygranej na wyjeździe.

Podopieczni Rudolfa Rohacka podobnie jak dzień wcześniej pierwsi trafili do bramki rywali. W 9. min. Jiri Gula huknął spod niebieskiej linii pokonując Tomasa Fucika. Comarch Cracovia wówczas grała z przewagą zawodnika. Prowadzenia gospodarze jednak nie utrzymali długo, bo w 12. min. wyrównał Alexander Szczechura.

W 16. min. tyszanie grając w osłabieniu wyprowadzili kontrę, po której wyszli na prowadzenie. Szymon Marzec oddał strzał na krakowską bramkę, ale jego strzał obronił bramkarz. Przy dobitce Jegora Fieofanowa jednak był już bezradny i po pierwszej tercji 2:1 prowadził GKS Tychy. Druga część gry już należała do krakowian, którzy doprowadzili do remisu.

Trzecia tercja więc zapowiadała się niezwykle ciekawie. Cracovia jednak szalę na swoją korzyść przechyliła w ostatnich dziesięciu minutach. W 52. min. w ogromnym zamieszaniu pod bramką tyszan najprzytomniej zachował się Jewgienij Sołowjow, dając prowadzenie krakowianom. Cztery min. przed końcem gry gospodarze zdobyli czwartego gola, który dał im wygraną 4:2.

Comarch Cracovia tym samym wyrównała stan rywalizacji. Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną w Tychach w niedzielę i poniedziałek.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
1:0 Jiří Gula – Erik Němec, Aleš Ježek (09:04, 5/4)
1:1 Alexander Szczechura – Michael Cichy, Christian Mroczkowski (11:10)
1:2 Jegor Fieofanow – Szymon Marzec (16:40, 4/5)
2:2 Jewgienij Popiticz – Dmitrij Ismagiłow, Jewgienij Bodrow (25:37)
3:2 Jewgienij Sołowjow – Iwan Jacenko (51:37)
4:2 Dmitrij Ismagiłow – Jewgienij Bodrow, Jewgienij Popiticz (56:04)

Tychy: T. Fučík – M. Biro (2), B. Pociecha; M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski (2) – G. Żełdakow (2), A. Smirnow; D. Sierguszkin, J. Fieofanow, K. Wróbel (2) – J. Seed, M. Kotlorz; A. Szczechura, M. Cichy, C. Mroczkowski (4) – O. Bizacki, M. Ubowski; J. Witecki, F. Starzyński, S. Marzec (4).
Trener: Andriej Sidorienko.