Piłkarze GKS Tychy w minioną niedzielę mierzyli się z Wisłą Płock w ramach rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Dzisiaj oba zespoły powalczą w 1. rundzie Pucharu Polski.

Kibicom GKS Tychy rozgrywki pucharowe kojarzyć się będą z okazją do zmierzenia się z wyżej postawionymi zespołami. W Tychach więc obowiązkiem jest traktować te rozgrywki poważnie.

W niedzielę zespół Dariusza Banasika dobrze rozpoczął mecz w Płocku, ale po kwadransie gry nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Po tej sytuacji gra „Trójkolorowych” siadła, a miejscowi rozkręcali się z minuty na minutę i ostatecznie w pełni zasłużenie wygrali 4:1.

GKS Tychy z Wisłą Płock w ramach Pucharu Polski mierzył się dwukrotnie. Oba zespoły odniosły po wygranej – tyszanie w Płocku 4:3 po rzutach karnych w sezonie 14/15, a płocczanie w Tychach 2:1 w sezonie 20/21.

Początek dzisiejszego (28.09.) spotkania na Stadionie Miejskim Tychy o godz. 18:00.

Przypomnijmy, że klub ma dla uczniów szkół średnich atrakcyjną ofertę. Mogą oni zakupić wejściówki na mecz w cenie 1 zł! Wystarczy w kasie stadionowej pokazać legitymację szkolną. Natomiast kibice, którzy zakupili już wejściówki na mecz z Motorem bilety na Wisłę Płock zakupią z 50% rabatem.