Drugi zespół koszykarskiego GKS Tychy odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Tyszanie pokonali na własnym parkiecie MKS Zabrze 73:52.

W poprzedniej kolejce zespół prowadzony przez Edwarda Feitha wygrał pierwszy mecz w tym sezonie. W miniony weekend tyszanie odnieśli drugie zwycięstwo.

GKS II w pierwszej kwarcie zagrał skutecznie w ataku zdobywając 24 punkty. Tę partię dzięki dobrej grze tyszanie wygrali 24:18. W drugiej zagrali równie dobrze powiększając swoją przewagę o kolejnych pięć punktów.

10717477_782048851852497_634160798_n

Po przerwie zespół Feitha wyszedł na parkiet zbytnio rozluźniony, dając zbyt wiele swobody rywalom. Tyszanie przegrali tę partię dziewięcioma punktami. Jednak czwarta kwarta odbywała się pod dyktando gospodarzy, którzy zagrali najlepsze dziesięć min. w tym meczu. Tę część GKS II wygrał 26:7, a całe spotkanie 73:52.

Najwięcej punktów zdobył Wojciech Zub – 20. Oczko mniej rzucił Jakub Zawadzki, a 17 pkt. zdobył Krzysztof Michalak. W najbliższej kolejce GKS II Tychy zagra z liderem III ligi – AZS Gliwice.

GKS Tychy II – MKS Zabrze 73:52 (24:18, 18:13, 5:14, 26:7)
GKS II: Zub 20 (2 za 3), Zawadzki 19 (1), Michalak 17, Józefów 9, Józefowski 6, Król 1, Malcharek 1, Kowalczuk, Michalski, Raff. Trener Edward Feith.