Dwucyfrowym wynikiem zakończyło się spotkanie GKS Tychy z Podhalem Nowy Targ. Tyszanie zwyciężyli… 10:0!

Zespół Jiriego Sejby dał popis gry ofensywnej, choć wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Jednak nieliczni kibice, którzy pojawili się na tyskim Stadionie Zimowym mogli być zadowoleni, bowiem już dawno w Tychach nie padł podobny wynik.

Pojedynek zaczął się od mocnego uderzenia GKS. Tyszanie szybko zdobyli dwie bramki, których autorami byli Kacper Guzik i Jakub Witecki. To uspokoiło gospodarzy, którzy skupili się na kontroli wyniku, niż na huraganowych atakach.

Te wznowili po przerwie. Najpierw Pavel Mojzis, a niespełna 60 sek. później Ladislav Hevlik podwyższyli prowadzenie. Jeszcze w drugiej tercji do siatki rywala trafili Adrian Parzyszek, drugi raz w meczu Witecki oraz wychowanek MOSM Tychy – Tomasz Chromicz.

Tak wysokie prowadzenie ucieszyło kibiców, a także wzmogło ich apetyt. Zawodnicy GKS Tychy zaspokoili tyskich fanów zdobywając kolejne bramki. Josef Vitek i Kacper Guzik trafili do bramki Podhala, a kibice zaczęli prosić o 10 trafienie. Życzenie spełnił kapitan i wychowanek tyskiego zespołu – Michał Woźnica.

Wynik spotkania mógł być wyższy, ale i tak cieszy skuteczność i forma podopiecznych Jiriego Sejby. Warto zaznaczyć, że w trzeciej tercji bramki GKS strzegł Krzysztof Burda.

GKS Tychy – MMKS Podhale Nowy Targ 10:0 (2:0, 5:0, 3:0)
1:0 – Kacper Guzik – Radosław Galant – Artur Gwiżdż (01:09)
2:0 – Jakub Witecki – Radosław Galant (05:12)
3:0 – Pavel Mojzis – Josef Vitek 4/4 (23:43)
4:0 – Ladislav Havlik – Michał Kotlorz (24:34) 5/4
5:0 – Adrian Parzyszek – Pavel Mojzis (26:13)
6:0 – Jakub Witecki – Radosław Galant (29:57) 5/4
7:0 – Tomasz Chromicz (38:50) 4/4
8:0 – Josef Vitek – Michał Kotlorz (48:24) 5/4
9:0 – Kacper Guzik – Pavel Mojzis (52:53) 4/5
10:0 – Michał Woźnica – Adam Bagiński – Ladislav Havlik (55:29)

GKS Tychy: Stefan Zigardy (40:00 Krzysztof Burda) – Michał Kotlorz, Ladislav Havlik; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek – Pavel Mojzis, Artur Gwiżdż; Kacper Guzik, Radosław Galant, Jakub Witecki – Miroslav Durak, Jakub Wanacki; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jarosław Rzeszutko – Jakub Sowa, Maciej Sulka, Adam Piorun, Tomasz Chromicz.