Efektownym zwycięstwem w Piasku zakończyli swój sezon w B-klasie zawodniczy Czułowianki Tychy. Tyszanie wywalczyli awans i w przyszłym sezonie zagrają w A-klasie.

Najlepszy zespół tyskiej B-klasy jechał do Piasku pewny awansu. Tyszanie chcieli udanie zakończyć sezon, w którym spisywali się bardzo dobrze.

Czarni od początku meczu przejęli inicjatywę, ale nie potrafili znaleźć sposobu na nisko ustawionych tyszan. Taktyka oparta na wyczekiwaniu na rywala i wyprowadzeniu szybkich kontr przyniosła zespołowi z Czułowa zamierzone cele. Kapitalnie dysponowany był Pyka, który otworzył wynik spotkania, ale też i kreował więcej okazji strzeleckich. Tyszanie do przerwy byli bardzo skuteczni, a na listę strzelców przed przerwą wpisali się jeszcze Przyłubski, Garcia i Pajonk.

Po zmianie stron obie ekipy nie były już tak skuteczne. Szczególnie gracze Czułowianki stwarzali sobie sporo okazji pod bramką Czarnych, ale zawodziła ich skuteczność. Kibice ostatecznie zobaczyli jeszcze dwie bramki. Najpierw trafili miejscowi, a odpowiedział pewnie wykonaną jedenastką Ostolski.

Czułowianka Tychy ostatecznie wygrała 5:1 i pewnie wygrała rozgrywki tyskiej B-klasy. Tyszan czeka debiutancki sezon na poziomie A-klasy, gdzie grają już dwa inne zespoły z Tychów – Siódemka Tychy i Ogrodnik Cielmice.

Czarni Piasek – Czułowianka Tychy 1:5 (0:4). Bramki: Pyka, Przyłubski, Garcia, Pajonk, Ostolski.
Klimczak (46. Kolber) – Sontag (70. Bąk), Ostolski, Wróbel, Dobroś Mariusz (46. Milewski) – Białas (46. Gołosz), Garcia, Pajonk – Łusewicz (65. Dobroś Sebastian), Pyka (55. Wala), Przyłubski (46. Kostecki).