Efektownym zwycięstwem zakończyli sezon zasadniczy hokeiści GKS Tychy. Tyszanie pokonali na wyjeździe Ciarko STS Sanok 7:2.

Ten mecz mógł tylko podnieść morale zawodników, bowiem wynik nie miał wpływu na układ ligowej tabeli. Oba zespoły jednak potraktowały go bardzo poważnie, dzięki czemu publiczność obejrzała dobre widowisko.

Pierwsza tercja zapowiadała bardzo wyrównane starcie. Choć w 10. min. wynik otworzył Jakub Witecki to na przerwę drużyny schodziły z remisem. 40 sek. przed końcową syreną bowiem sanoczanie wykorzystali okres gry w przewadze i znaleźli sposób na tyską defensywę. Ta nie popisała się też w 25. min., kiedy to gospodarze wyszli na prowadzenie.

To był jednak ostatni skuteczny cios miejscowych, a od tego momentu gole zdobywali już tylko podopieczni Andrieja Sidorienki. W drugiej tercji trafili dwukrotnie – w 38. min. wyrównał Christian Mroczkowski, a minutę przed przerwą prowadzenie GKS Tychy dał Alexander Szczechura.

Trzecia część gry to całkowita dominacja „Trójkolorowych”, którzy strzelanie rozpoczęli 100 sek. po wznowieniu gry. Tyszanie wykorzystali przewagę liczebną, a swojego drugiego gola zdobył Szczechura. Później do bramki Ciarko STS trafiali kolejno Mateusz Gościński, Grigorij Żełdakow oraz ponownie Jakub Witecki.

Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
0:1 Jakub Witecki – Dmitrij Korczemkin (09:23)
1:1 Radosław Sawicki – Sami Tamminen, Aleksandr Mokszancew (19:20, 5/4)
2:1 Aleksandr Mokszancew – Toni Henttonen (25:05)
2:2 Christian Mroczkowski (37:58)
2:3 Alexander Szczechura – Radosław Galant, Christian Mroczkowski (39:00)
2:4 Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski, Jason Seed (51:40, 5/4)
2:5 Mateusz Gościński – Radosław Galant (53:55)
2:6 Grigorij Żełdakow – Jegor Fieofanow, Dienis Sierguszkin (58:27)
2:7 Jakub Witecki – Szymon Marzec, Mateusz Ubowski (58:48)

Tychy: T. Fučík – M. Biro (2), B. Pociecha; A. Szczechura, R. Galant, C. Mroczkowski – G. Żełdakow (2), A. Smirnow; D. Sierguszkin, J. Fieofanow, K. Wróbel – J. Seed, M. Kotlorz; M. Gościński, F. Starzyński (2), B. Jeziorski – O. Bizacki (2), D. Korczemkin (2); J. Witecki, M. Ubowski (2), S. Marzec.