Idealnie rozpoczęli finałową batalię hokeiści GKS Tychy. Tyszanie po niemal perfekcyjnym meczu rozbili Tauron KH GKS Katowice 5:0 i w rywalizacji do czterech wygranych objęli prowadzenie.

Derbowy finał zapowiadał się niezwykle interesująco i pierwszy jego rozdział taki właśnie był. Zaczął się jednak spokojnie, choć oba zespoły szukały otwarcia wyniku.

W 11. min. tyszanie grali w osłabieniu (na ławce kar usiadł Gleb Klimenko) i wydawało się, że to przyjezdni usilnie będą szukać zdobycia gola. To im się jednak nie udało, a co gorsza dla nich gospodarze wyprowadzili atak, po którym Adam Bagiński wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Lepiej niż od zdobytego gola w osłabieniu finału nie można było rozpocząć.

Zespół Andreja Gusowa konsekwentnie realizował taktykę, co procentowało wraz z upływem czasu. W 27. min. strzał na bramkę oddał Radosław Galant, a krążek zbił Kamil Kalinowski podwyższając prowadzenie. Dziesięć min. później było już 3:0, a okres gry w przewadze golem zwieńczył Klimenko.

Przewaga trzech goli dodała spokoju i jeszcze więcej pewności siebie tyszanom, którzy nie zamierzali poprzestać na tym. W 51. min. Mateusz Gościński zdobył czwartego gola i już wówczas pewnym było, że gospodarze wygrają pierwsze finałowe starcie. W 54. min. Mateusz Bryk zdobył piątego gola, a tyszanie wykorzystali okres gry w podwójnej przewadze.

Dzisiaj o godz. 18 starcie nr 2 i pewnym można być kolejnych emocji. Faworytem rzecz jasną jest GKS Tychy, ale katowiczanie nie będą chcieli wracać do domu z bagażem dwóch porażek.

GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
1:0 Adam Bagiński – Mateusz Gościński (10:32) 4/5
2:0 Kamil Kalinowski – Radosław Galant (26:51)
3:0 Gleb Klimenko – Filip Komorski (37:29) 5/4
4:0 Mateusz Gościński – Jarosław Rzeszutko – Mateusz Bryk (50:44)
5:0 Mateusz Bryk – Bartłomiej Pociecha – Michael Cichy (53:13) 5/3

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Witecki – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz; Kogut, Huovinen, Cichy, Szczechura – Kolarz, Jachym; Klimenko, Komorski, Jeziorski.