Wysoką porażką w Białymstoku zakończyli sezon PLFA I Tychy Falcons. Tyszanie ulegli w meczu półfinałowym Lowlanders 6:49.

Wczorajszy pojedynek miał podwójną stawkę, bowiem zespoły nie tylko walczyli o awans do finału PLFA I, ale też o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce. Lepiej do tej walki przygotowani byli białostocczanie.

Zawodnicy obu zespołów od początku gry próbowali swoich sił w akcjach biegowych. Gospodarze jako pierwsi wykorzystali swoją szansę i objęli prowadzenie po biegu Michaela Coman’ego. Sokoły natychmiast odpowiedzieli, a sześć oczek zdobył niezawodny Mateusz Błazik. Od tego momentu jednak inicjatywę przejął zespół gospodarzy.

Przed przerwą aż trzykrotnie drogę do pola punktowego tyszan znalazł Tomasz Zubrycki. Kolejne przyłożenia zaliczył też Michael Company. Ostatni touchdown Zubryckiego zdobyty został dzięki dobrej akcji formacji specjalnej. Na przerwę gospodarze schodzili z bardzo bezpiecznym, 29-punktowym prowadzeniem.

Także po przerwie przeważali gospodarze. Ostatnie akcje punktowe wykonali Damian Kołpak po biegu oraz Bartosz Głowacki po podaniu. Lowlanders całkowicie zdominowali Sokoły i odnieśli zasłużone zwycięstwo, dające awans do finału PLFA I.

Lowlanders Białystok – Tychy Falcons 49:6 (14:6, 21:0, 7:0, 7:0)
I kwarta
7:0 przyłożenie Michaela Campany po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
7:6 przyłożenie Mateusza Błazika po 9-jardowej akcji biegowej
14:6 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 10-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

II kwarta
35:6 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 34-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

III kwarta
42:6 przyłożenie Damiana Kołpaka po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

IV kwarta
49:6 przyłożenie Bartosza Głowackiego po 70-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)