Zespoły występujące w Lidze Okręgowej mają za sobą już dwie kolejki. Falstart zaliczył Ogrodnik Cielmice, który odniósł dwie porażki.

Na inaugurację rozgrywek zespół Grzegorza Chrząścika uległ MKS Lędziny 2:3. W miniony czwartek cielmiczanie mierzyli się z MRKS II Czechowice-Dziedzice.

Beniaminek Zina Ligi Okręgowej Gr. 5 od początku przeważał, a wyższość udokumentował w przeciągu 12 min. Wówczas przyjezdni zdobyli trzy gole, a och autorem był kapitan zespołu – Błażej Adamiec. Taki obrót spraw nieco uśpił gości, ale nie podłamał cielmiczan. Ci starali się odwrócić sytuację, którą poprawił gol strzelony tuż przed przerwą przez grającego trenera Ogrodnika – Grzegorza Chrząścika.

Druga część gry była spokojniejsza, a zawodnicy stworzyli sobie zdecydowanie mniej okazji podbramkowych. W 53. min. fatalny błąd popełnił bramkarz Gąsior, a goście bezlitośnie z niego skorzystali i podwyższyli prowadzenie. Ogrodnik był bezradny w starciu z beniaminkiem ligi, choć w doliczonym czasie gry rozmiar porażki zmniejszył jeszcze Chrząścik. Trener Ogrodnika wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką.

Dzisiaj (sobota, 17.08.) cielmiczanie na wyjeździe zmierzą się z Iskrą Pszczyna. Pszczynianie jak na razie rozegrali jeden mecz, który wygrali 3:2. Będą więc faworytem potyczki.

LKS Ogrodnik – MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:4 (1:3). Bramki: Chrząścik 2.
Ogrodnik: Gąsior – Golda, Foltyn, Białas – Michalak, Koczy, Chrząścik, Gajewski, Kokoszka – Klimas, Zając.