Koszykarze GKS Tychy zajęli drugie miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Tyszanie w finale ulegli gospodarzom 35:65.

W półfinale zawodów podopieczni Tomasza Jagiełki mierzyli się z Siarką Tarnobrzeg, która na co dzień występuje w Tauron Basket Lidze. Rywale byli faworytem, ale tyszanie rozegrali fenomenalne spotkanie i wygrali.

11947521_949178891807817_6248424414600525028_n

Koszykarze GKS ograli Siarkę Tarnobrzeg. (fot. fb – TS GKS Tychy Koszykówka)

Tyszanie po kapitalnej pierwszej kwarcie prowadzili 28:15, by na przerwę schodzić z przewagą 13 punktów (45:32). Trzecia część gry była wyrównana, ale mimo to GKS Tychy utrzymywał bezpieczny dystans (54:46). Ostatecznie zespół Jagiełki wygrał zasłużenie, a pojedynek zakończył się wynikiem 73:58 na korzyść „Trójkolorowych”.

W drugim półfinale gospodarze – Miasto Szkła Krosno ograli SKK Siedlce i w finale byli rywalem tyszan. W starciu o złoto stroną dominującą byli krośnianie, którzy zasłużenie wygrali 65:35.

Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 65:35 (21:12, 28:9, 13:6, 3:8).
GKS Tychy: Markowicz 6, Szpyrka 6, Deja 5, Barycz 4, Bzdyra 4, Hałas 4, Piechowicz 4, Dziemba 3, Basiński 2, Zub 1.