Po bardzo trudnym i wyrównanym meczu GKS Tychy odniósł trzynaste zwycięstwo w sezonie. Tyszanie pokonali na wyjeździe Dorala Nysa Kłodzko 78:72 i nadal są liderem II ligi.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Oba zespoły zagrał uważnie, a na tablicy widniał wynik 18:18. W drugiej natomiast zespół Tomasza Jagiełki zagrał skuteczniej, zarówno w defensywie jak i ofensywie. To dało zwycięstwo 25:12 i prowadzenie do przerwy 43:30.

Rysunek2

Po przerwie nieco lepiej prezentowali się gospodarze. Szczególnie w ataku zagrali lepiej i zmniejszyli stratę do dziewięciu punktów (trzecią kwartę tyszanie przegrali 19:23). Prowadzenie GKS nie zapowiadało nerwowej końcówki. Jednak na dwie min. przed końcem meczu tyszanie mieli zaledwie punkt przewagi. Ostatecznie komplet punktów powędrował do Tychów.

Najwięcej punktów dla GKS Tychy zdobył Tomasz Bzdyra (20).

Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy 72:78 (18:18, 12:25, 23:19, 19:16).
GKS Tychy: Dziemba 14 (1 za 3), Basiński 5 (1), Hałas 7 (1), Bzdyra 20, Deja 4 oraz Markowicz 4, Lemański 8 (2), D. Weiss (2), Olczak 6 (2), Sebrala 1.