Hokeiści GKS Tychy wygrali trzeci kolejny mecz sparingowy. Była to czwarta próba tyszan przed startem sezonu, a tym razem pokonali Zagłębie Sosnowiec 5:1. Jedną z bramek zdobył debiutant – Remigiusz Gazda.

W starciu z Zagłębiem Sosnowiec GKS Tychy całkowicie dominował, nie dając najmniejszych szans na korzystny wynik rywalom. Beniaminkowi PHL zabrakło argumentów, by pokonać tyszan, którzy rozegrali dobre spotkanie.

Podopieczni Jiri Sejby wyszli na prowadzenie w ósmej min. Wówczas grę w przewadze wykorzystał Remigiusz Gazda – najnowszy nabytek zespołu. Zawodnik sprowadzony z Torunia oddał strzał z niebieskiej linii. Dwie min. później Jurii Kuzin podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Po zmianie stron tyszanie jeszcze odważniej zaatakowali, co przyniosło kolejne bramki. Po niespełna trzech min. gry Adam Bagiński oddał strzał, a krążek odbijając się jeszcze od poprzeczki wpadł do bramki.

20141227PF_LS100

Chwilę później gola zdobył zawodnik, któremu brakowało szczęścia w poprzednich starciach – Mikołaj Łopuski. Mający za sobą długą przerwę spowodowaną urazem kolana napastnik zdobył czwartego gola dla GKS Tychy. Na kolejne trafienie tyscy kibice musieli czekać niespełna trzy min. Kolejny już raz na listę strzelców wpisał się Michał Kotlorz, który jest bardzo skuteczny w meczach sparingowych. Po tej bramce trener gości dokonał zmiany bramkarza, a na cztery min. przed końcem tercji Kamil Kosowski skapitulował w sytuacji sam na sam.

Bramkarz GKS Tychy zresztą nie był bezrobotny. Jednak spisywał się bardzo dobrze, udowadniając, że jest w wysokiej dyspozycji. Mistrzowie Polski wygrali trzeci z czterech meczów sparingowych.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec (2:0, 3:1, 0:0) 5:1
1:0 Remigiusz Gazda – Adam Bagiński (07:22) 5/4
2:0 Jurii Kuzin – Jarosław Rzeszutko – Michael Kolarz (09:45)
3:0 Adam Bagiński – Kamil Kalinowski (22:48)
4:0 Mikołaj Łopuski – Jarosław Rzeszutko – Michael Kolarz (24:10)
5:0 Michał Kotlorz – Adam Bagiński – Mateusz Bepierszcz (26:41)
5:1 Siarhiej Mikulchik – Alexsiey Cherrniadiev (35:59)

GKS: Kamil Kosowski – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Bartłomiej Pociecha, Łukasz Sokół; Jakub Witecki, Radosław Galant, Josef Vitek – Michael Kolarz, Bartosz Ciura; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Remigiusz Gazda, Filip Komorski; Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski, Adam Bagiński.