Po trzeciej wygranej z mistrzem Polski – Comarch Cracovią Kraków, hokeiści GKS Tychy zostali nowym liderem rozgrywek. Tyszanie wygrali 3:1 po bramkach Witeckiego, Havlika i Vitka.

Początek spotkania należał do tyszan, ale to „Pasy” mogły objąć prowadzenie. Jednak w bramce dobrze zachował się Stefan Zigardy. W 5. min. GKS objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Ladislav Havlik. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli drugiego gola. Josef Vitek wstrzelił krążek w pole bramkowe Cracovii, a ten odbijając się od płozy jednego z rywali wpadł do bramki.

W drugiej części gry więcej okazji do pokazania swoich umiejętności miał Zigardy, który wychodził zwycięsko z opresji. Gospodarze także atakowali i podwyższyli swoje prowadzenie. Piękną, indywidualną akcję przeprowadził Jakub Witecki, dzięki któremu tyszanie mogli grać spokojniej.

W trzeciej tercji Zigardy musiał w końcu skapitulować. Na więcej jednak nie pozwoliła gościom tyska obrona, a także Zigardy, który bronił bardzo dobrze. GKS Tychy pokonał mistrza Polski i został nowym liderem PHL.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
1:0 Ladislav Havlik – Jakub Witecki (04:15)
2:0 Josef Vitek – Adam Bagiński – Pavel Mojzis (18:33)
3:0 Jakub Witecki – Łukasz Sokół (28:42)
3:1 Adam Rehak – Milan Kostourek – Petr Dvorak (46:16)

GKS Tychy: Zigardy – Kotlorz, Sulka; Woźnica, Bagiński, Vitek – Mojzis, Wanacki; Łopuski, Galant, Steber – Havlik, Sokół; Baranyk, Parzyszek, Witecki – Gwiżdż, Guzik, Rzeszutko, Sowa.

Zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez Zuzannę Świder! Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku.