Hokeiści GKS Tychy piąty raz w tym sezonie pokonali PGE Orlika Opole. Tym razem po bardzo wyrównanym meczu i dogrywce 4:3, odnosząc 11. zwycięstwo z rzędu.

Tyszanie do spotkanie podchodzili w roli faworyta, ale Orlik nie zamierzał oddać wygranej bez walki. To było widoczne od początku meczu.

Mecz jednak lepiej rozpoczęli tyszanie, którzy w dziewiątej min. zdobyli pierwszą bramkę. Jakub Witecki obsłużył Adama Bagińskiego, który bez wahania ulokował krążek w bramce opolan. Jiri Sejba tego dnia miał do dyspozycji cztery ataki, co miało dać większy komfort. Na przerwę jednak GKS nie schodził prowadząc, ponieważ goście w końcówce tercji zdołali wyrównać.

Dunarea Galati (Galacz) - GKS Tychy

Drugą część gry także lepiej rozpoczęli gospodarze. Zaledwie dwóch min. potrzebowali, by wyjść na prowadzenie, a na listę strzelców podczas gry w przewadze wpisał się Bartłomiej Jeziorski. Chwilę później drugą asystę zanotował Witecki, tym razem idealnie dogrywając krążek do Marcina Kolusza. Wydawało się, że tyszanie spokojnie wygrają ten pojedynek, ale w trzeciej odsłonie zdecydowanie lepiej spisywali się przyjezdni.

Gospodarze łapali kary, które w przeciągu zaledwie trzech min. bezlitośnie wykorzystali goście. Orlik doprowadził do wyrównania, a wynik nie zmienił się aż do dogrywki. W niej w czasie gry w.. osłabieniu gola zdobyli tyszanie. Kiedy Jakub Witecki odbywał karę gola zdobył Bartłomiej Pociecha dając wygraną GKS Tychy.

GKS Tychy – PGE Orlik Opole 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, 1:0)
1:0 Adam Bagiński – Jakub Witecki – Jarosław Rzeszutko (09:06)
1:1 Michael Cichy – Martin Przygodzki – Kacper Guzik (18:43)
2:1 Bartłomiej Jeziorski – Josef Vitek – Filip Komorski (31:43) 5/4
3:1 Marcin Kolusz – Jakub Witecki – Jarosław Rzeszutko (33:13)
3:2 Mateusz Sordon – Michael Cichy – Kacper Guzik (43:42) 5/4
3:3 Michael Cichy – Mateusz Sordon (46:58) 5/4
4:3 Bartłomiej Pociecha – Mateusz Bryk – Miroslav Zatko (63:45) 3/4

GKS Tychy: Zigardy, (Kosowski); Kubos, Górny, Jeziorski, Komorski, Vitek; Zatko, Bryk, Bepierszcz, Semorad, Kogut; Pociecha, Horzelski, Witecki, Rzeszutko, Bagiński; Woźnica, Kristek, Kolusz.