Koszykarze GKS Tychy wygrali wyjazdowy mecz z GTK Fluor Gliwice 75:68 i wyrównali stan rywalizacji. Zespoły o I ligę powalczą w Tychach 26 kwietnia (sobota).

Pierwszy mecz w Tychach wygrał zespół z Gliwic, przez co tyszanie musieli odnieść wyjazdowe zwycięstwo. Czekał ich jednak niezwykle trudny mecz.

Na parkiecie długo trwała wyrównana rywalizacja. Na przerwę zespoły schodziły z remisem 34:34. Także trzecia kwarta zakończyła się remisem, bo oba zespoły rzuciły po 22 punkty. Decydująca była czwarta część.

Decydująca kwarta należała jednak do zespołu Tomasza Jagiełki. Już na jej początku Tyszanie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali do końca spotkania. Kapitalny mecz rozegrał Tomasz Bzdyra, który rzucił 16 punktów i zaliczył 11 zbiórek. Warto zaznaczyć, że aż sześciu graczy GKS zdobyło przynajmniej 10 punktów.

Tyszanie wygrywając w Gliwicach wyrównali stan rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw. Decydujący mecz rozegrany zostanie w Tychach w sobotę (26.04.) o godz. 19.

GTK Fluor Gliwice – GKS Tychy 68:75 (23:20, 11:14, 22:22, 12:19).
GKS Tychy: Dziemba 10 (2 za 3), Basiński 10 (2), Hałas 10 (2), Bzdyra 16 (2), Deja 10 oraz Markowicz 12, Lemański 7 (1), Weiss, Olczak, Sebrala.