W tyskiej Hali Sportowej rozegrano Mistrzostwa Amatorów Miasta Tychy w Siatkówce. Tyszanie byli bardzo gościnni, bo mistrzowski tytuł oddali ekipie z.. Krakowa.

W zawodach wystartowało 19 zespołów, które były podzielone na cztery grupy. Po całodziennej rywalizacji po dwa najlepsze awansowały do fazy pucharowej, w której walka była niezwykle ciekawa.

W ćwierćfinałach swoje spotkania wygrali zwycięzcy grup, pokazując, że ich postawa w sobotniej walce nie była przypadkowa. Półfinały więc zapowiadały się bardzo ciekawie i takie też były. W pierwszym meczu Jan Olbracht Super Spike po wyrównanej walce 2:1 pokonał Volley Stars. W drugim natomiast pewnie wygrali Siatkarze z Majami, którzy ograli 2:0 Samatix Katowice.

Volley Stars – Jan Olbracht Super Spike 1:2 (20:25, 25:23 i 8:15)
Samatix Katowice – Siatkarze z Majami 0:2 (20:25 i 16:25)

W meczu o trzecie miejsce Samatix wygrał z Volley Stars 2:0 (25:22 i 25:18). Finał stał na bardzo wysokim poziomie, a pochodzący z Krakowa Siatkarze z Majami wygrali z Jan Olbracht Super Spike 2:1. Po pierwszym secie wydawało się, że to ci drudzy są bliżej wygranej, ale drugi set i tie-break należał już do krakowian.

Siatkarze z Majami – Jan Olbracht Super Spike 2:1 (21:25, 25:20 i 17:15).

W składzie przegranych za to występował najlepszy zawodnik turnieju – Tomasz Górczyński. Natomiast najlepszym atakującym został Mateusz Kosiorek z Siatkarzy z Majami.

Siatkarze z Majami Kraków zagrali w składzie: Łukasz Maj, Maciej Adamski, Konrad Banaś, Mateusz Kosiorek, Krzysztof Ufniarz, Michał Włodarczyk, Bartłomiej Lach, Vasili Koltun, Gabriel Muzolf.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.