Mróz nie przestraszył biegaczy i w II biegu Grand Prix Tychów w Biegach Długodystansowych wzięło udział 162 zawodników. Zwycięzcami zostali Aleksandra Loska i Damian Kowalik.

Aura II biegu GP Tychów nie była sprzyjająca, co mogło odstraszyć wiele osób. Na starcie jednak pojawiło się aż 118 mężczyzn i 44 panie. Liczba ta pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się w Tychach imprezy biegowe.

Osobno była prowadzona klasyfikacja dla pań i panów. Były również podziały na kategorie wiekowe.

10354660_10202290228090788_9196622267684216207_n

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Damian Kowalik z Mysłowic, który trasę 10 km pokonał w czasie 35:15:19. Zawodnik startował w kategorii 20-29 lat i wyprzedził tyszanina Pawła Koska (35:18:42) oraz Grzegorza Szymurę z Leszczyn (36:32:17). Urodzony w 1971 Szymura startował w kategorii 40-49 lat.

Wśród pań najszybciej trasę pokonała Aleksandra Loska z Piasku. Zawodniczka pokonała dystans 5 km w czasie 20:53:83, a biegła w kat. 13-29 lat. Drugie i trzecie miejsce zajęły tyszanki – Ewelina Majewska (21:53:90) oraz Marta Różycka (23:42:63). Obie startowały w kat. 30-39 lat.

Kolejny bieg zaplanowano tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – 21 grudnia. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki.