Hokeiści GKS Tychy dobrze rozpoczęli 2020 rok. Tyszanie 5:0 wygrali na trudnym terenie w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem.

Wynik spotkania jednak nie do końca odzwierciedla jego przebieg. Sam mecz był bowiem wyrównany, a o wygranej „Trójkolorowych” zadecydowała lepsza skuteczność.

Pierwsza tercja była wyrównana, ale to GKS Tychy zdobywał gole. W szóstej min. strzelanie rozpoczął Jarosław Rzeszutko. W 17. min. dwójkową akcję Michaela Cichego z Alexandrem Szczechurą celnym strzałem wykończył ten pierwszy. Gospodarze mieli doskonałą okazję przy jednobramkowej stracie, ale krążek obił tylko tyską bramkę.

Po zmianie stron gole nie padły, a więcej dogodnych okazji mieli miejscowi. Byli jednak wybitnie nieskuteczni, marnując trzykrotnie okres gry z przewagą zawodnika. Raz mieli nawet krążek niemal na linii bramkowej, a mimo to nie ulokowali go w bramce Johna Murraya. Tyszanie też mieli swoje szanse, głównie grając w osłabieniu, ale prowadzenia nie podwyższyli.

Początek trzeciej tercji należał do gospodarzy, którzy marnowali kolejne doskonałe okazje podbramkowe. Musiały się one zemścić i w 50. min. w czasie gry 5 na 4 Christian Mroczkowski strzelił trzeciego gola. Pięć min. później było już po meczu, kiedy to kolejną przewagę na gola zamienił Szczechura. 36 sek. później wynik spotkania podwyższył Filip Komorski i GKS Tychy pokazał, że mimo słabszego występu w Pucharze Polski ma się dobrze.

Jutro (niedziela, 05.01.) tyszanie podejmą JKH GKS Jastrzębie, a w piątek (10.01.) podejmie KH Energę Toruń.

KH Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
0:1 – Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński, Michał Kotlorz (06:00)
0:2 – Michael Cichy – Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski (16:51)
0:3 – Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura, Alaksandr Jeronau (49:20 5/4)
0:4 – Alexander Szczechura – Michael Cichy, Christian Mroczkowski (54:02, 5/4)
0:5 – Filip Komorski – Gleb Klimienko, Aleksiej Jefimienko (54:38)

GKS Tychy: Murray – Jeronau, Novajovský; Jefimienko, Komorski, Klimienko – Kotlorz, Tuhkanen (2); Jeziorski, Galant, Witecki – Pociecha, Ciura (2); Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Bizacki (2), Bagiński, Rzeszutko, Kogut oraz Gościński.