Drugi zespół GKS Tychy perfekcyjnie zdał próbę generalną przed startem kolejnego sezonu. Tyszanie mają za sobą mecz Poltent Pucharu Polski Podokręgu Tychy.

Zespół Jarosława Zadylaka mierzył się na wyjeździe z LKS Gardawice. Tyszanie byli faworytem tego pojedynku i z tej roli doskonale się wywiązali.

Obrońcy trofeum już w pierwszej połowie pokazali miejsce w szeregu rywalom. Strzelanie po niespełna kwadransie gry rozpoczął Dzięgielewski. Osiem min. później na listę strzelców wpisał się Żelazowski, a wynik pierwszej połowy na trzy min. przed przerwą ustanowił Dzięgielewski.

Po zmianie stron „Trójkolorowi” kontrolowali przebieg gry, ale zdołali też zadać kolejne dwa ciosy. W odstępie zaledwie minuty bramkarza rywali pokonali Zarębski i Ploch, a GKS II Tychy pewnie pokonał LKS Gardawice 5:0. Tyszanie jeszcze nie znają rywala w kolejnej rundzie, ale bez względu kogo wylosują to będą faworytem.

W kolejny weekend natomiast GKS II rozpocznie zmagania ligowe. Tyszanie w pierwszej kolejce podejmą Odrę Wodzisław Śląski (niedziela, 13.08., godz. 11:00).

LKS Gardawice – GKS II Tychy 0:5 (03:). Bramki: Dzięgielewski (14., 42.), Żelazowski (22.), Zarębski (73.), Ploch (74.).
GKS II: 1. Czarnogłowski – 3. Słanek Ż (70′, 34. Gurgul), 4. Zarębski, 7. Żelazowski (80′, 8. Sobieraj), 9. Ploch (75′, 13. Matyjas), 10. Pawlusiński, 11. Dzięgielewski, 17. Oleksy (46′, 6. Krepkowski), 19. Pałasz (60′, 30. Myszor), 23. Rabiej (46′, 16. Pudlik), 32. Krzak.