Niespodziewanej porażki doznali koszykarze GKS Tychy. Tyszanie w pierwszym meczu finałowym ulegli u siebie GTK Fluor Gliwice 79:82.

W finale walki o I ligę spotkały się dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. To zapowiadało emocjonujący pojedynek.

Pierwsze dwie kwarty były niezwykle wyrównane. Otwierająca rywalizację część zakończyła się remisem 19:19. Równie wyrównana była druga część, choć na przerwę prowadząc jednym punktem zeszli goście (druga kwarta – 22:23).

Po zmianie stron jednak to gliwiczanie dominowali. Trzecia kwarta całkowicie odbywała się pod dyktando przyjezdnych, którzy wygrali tę partię 20:10. W czwartej części podopieczni Tomasza Jagiełki ruszyli do odrąbania strat. Zabrakło im jednak czasu i musieli przełknąć gorycz porażki.

Najskuteczniejszym gracze GKS Tychy był Marcel Dziemba, który zdobył 22 punkty. Dobre spotkanie rozegrali również Tomasz Deja (15 pkt.) i tradycyjnie już Tomasz Bzdyra (12 pkt. i 10 zbiórek).

Drugi finałowy pojedynek zaplanowano na środę (16.04.) w Gliwicach. Rywalziacja trwa do dwóch wygranych.

GKS Tychy – GTK Fluor Gliwice 79:82 (19:19, 22:23, 10:20, 28:20).
GKS Tychy: Basiński 5 (1 za 3), Hałas 1, Bzdyra 12, Deja 15, Sebrala 4 oraz Dziemba 22 (2), Markowicz 9, Lemański 0, Weiss 5 (1), Olczak 6 (1).