W trakcie sezonu spekulowano, że właśnie taki finał może być. Szczególnie najbardziej zagorzali fani liczyli, że GKS Tychy w walce o złoty medal Mistrzostw Polski zmierzy się z katowicką GieKSą.

Tyszanie 4:1 wygrali półfinałową rywalizację z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Czekali więc na rozstrzygnięcie rywalizacji pomiędzy Tauron HK GKS Katowice z Comarch Cracovią. W piątym meczu katowiczanie wygrali 4:1 i w takim samym stosunku co tyszanie zakończyli walkę o finał.

Katowiczanie zagrają w meczu o złoto pierwszy raz od 15 lat! Dla tyszan to niemal chleb powszedni. Taki finał jednak z pewnością elektryzuje kibiców, bowiem derbowe mecze z katowiczanami będą niezwykle pasjonujące – tak na lodzie, jak i na trybunach. Jak wiadomo kibice obu ekip, delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą, a taka atmosfera na pewno będzie się udzielać zawodnikom.

Warto też zaznaczyć, że w barwach GieKSy gra kilku byłych zawodników GKS Tychy. Ci z pewnością będą chcieli pokazać byłemu pracodawcy, że pozbycie się ich było błędem. Trudno też wskazać faworyta walki o złoto, choć patrząc na doświadczenie więcej szans daje się tyszanom.

Harmonogram finału:
21.03 GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice (godz. 20),
22.03 GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice (18),
25.03 Tauron KH GKS Katowice – GKS Tychy (19.15),
26.03 Tauron KH GKS Katowice – GKS Tychy (18).