Nie będą miło wspominać ostatniego meczu sparingowego przed rozpoczęciem ligi piłkarze OKS Zet Tychy. Tyszanie przegrali z Pogonią Imielin 1:5 kończąc mecz w osłabieniu.

Zbigniew Pustelnik nie mógł skorzystać z wszystkich swoich zawodników. Okres urlopowy dał jednak szansę gry kilku graczom z rezerwy oraz juniorom, którzy do przerwy spisywali się bardzo dobrze.

Tyszanie w pierwszej połowie przeważali, co zostało udokumentowane trafieniem Jakuba Burczyńskiego. Dobrze w bramce kolejny raz spisywał się Adrian Odyjewski, któremu udało się uchronić swój zespół przed stratą bramki. Gospodarze sposób na pokonanie 17-latka znaleźli dopiero po zmianie stron.

Gra tyszan nieco posypała się, kiedy kontuzje wyeliminowały z gry kilku graczy. Boisko opuścili Ziemba, Kwiczała, Burczyński i Góral, a w ich miejsce weszło do gry tylko trzech graczy. „Zetka” kończyła mecz w dziesięciu, co zakończyło się stratą pięciu goli i wysoką porażką.

Rozgrywki tyskiej A-klasy ruszają w przyszły weekend. OKS Zet wówczas jednak nie rozpocznie sezonu, bowiem derbowy mecz z JUW-e został przełożony na późniejszy termin.

Pogoń Imielin – OKS Zet Tychy 5:1 (0:1). Bramka: Burczyński.
OKS Zet: Odyjewski – Cuda, Góral, Kapica, Konieczny, Grzybowski, Ziemba, Burczyński, Sornek, Kwiczała, Dybał oraz Papacz, Kańtor, Ptak.