Siatkarze TKS Tychy mają za sobą kolejny mecz ligowy. Tyszanie pokonali przed własną publicznością AT Jastrzębskie Węgiel 3:0.

Zdecydowanym faworytem potyczki byli tyszanie. Młody zespół Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel jednak nie zamierzał łatwo oddać punktów.

Pierwszy set był długi i wyrównany. Choć tyszanie mieli przewagę, to rywale utrzymywali kontakt. Po pasjonującej końcówce jednak górą byli gospodarze wygrywając 28:26.

15110922_1545193365494441_7193438111593891432_o

W drugim secie do rozstrzygnięcia doszło szybciej. Choć goście utrzymywali kontakt to tyszanie wygrali 25:21. Wydawało się, że przyjezdni już nie będą w stanie nawiązać wyrównanej walki i w trzecim secie zespół Marcina Nycza szybko przypieczętuje wygraną. Nic bardziej mylnego, TKS dopiero po wyrównanej batalii wygrał seta do 23 i całe spotkanie 3:0.

TKS Tychy – AT Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:21, 25:23).