Koszykarze GKS Tychy doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Lepsi od tyszan okazali się zawodnicy GTK Fluoru Gliwice, którzy wygrali 68:61.

Zespół Tomasza Jagiełki wczoraj mierzył się z gliwiczanami w III rundzie Intermarché Basket Cup, czyli Pucharze Polski.

Pierwsza kwarta była słaba w wykonaniu GKS i praktycznie ona przesądziła o porażce. Przyjezdni zwyciężyli aż 13 punktami, co było zaskoczeniem dla tyskich kibiców przyzwyczajonych do dominacji swoich pupili. W drugiej części gry gospodarze zagrali lepiej w obronie, jednak musieli również uznać wyższość rywali.

Po przerwie zespół Tomasza Jagiełki przebudził się, ale dwie wygrane kwarty nie dały ostatecznie awansu. W trzeciej części GKS wygrał 21:19, a w czwartej 18:11.

Najskuteczniejszym zawodnikiem GKS Tychy był Paweł Olczak, który rzucił 13 punktów. Mimo to tyszanie przegrali pierwszy mecz w tym sezonie i pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski.

GKS Tychy – GTK Fluor Gliwice 61:68 (10:23, 12:15, 21:19, 18:11).

GKS Tychy: Olczak 13 (1 za 3), Lemański 9 (1), Deja 8, Markowicz 8, Weiss 5 (1) oraz Dziemba 3, Basiński 7 (1), Bzdyra 6, Sebrala 2, Biel.