Piłkarze GKS Tychy rozegrali pierwszy sparing podczas letnich przygotowań do sezonu. Tyszanie 1:1 zremisowali z Górnikiem Zabrze, a zespół poprowadził duet asystentów – Odrobiński i Rogala.

Działacze spółki Tyski Sport S.A., która zarządza piłkarskim GKS Tychy wciąż poszukują następcy Jana Żurka. Dlatego też pierwsze zajęcia poprowadziła dwójka asystentów – Krystian Odrobiński i Tomasz Rogala.

Podobnie było w pierwszym meczu sparingowym, który został rozegrany dzisiaj w Zabrzu. Tyszanie zremisowali 1:1 z zespołem T-Mobile Ekstraklasy – Górnikiem Zabrze. Do przerwy prowadziła ekipa gospodarzy, a Piotr Misztal skapitulował w 33. min. po strzale Mateusza Zachary. Wyrównał w 62. min. Daniel Mąka, który w drugiej części gry występował w ataku GKS.

W zespole z Tychów zagrali wracający z wypożyczenia Michał Łęszczak, Adam Imiela i Damian Czupryna. Pojawił się też testowany stoper oraz Paweł Łoś z LKS Czaniec.

Górnik Zabrze – GKS Tychy 1:1 (1:0). Bramka: Mąka (62.).
GKS Tychy: I połowa: Igaz (30. Misztal) – Łęszczak, Kopczyk, Masternak, Mączyński – Ruskovsky, Zganiacz (30. Bukowiec), Żunić, Dymowski, Dzięgielewski (30. Szczęsny) – Imiela.
II połowa: Misztal (60. Florek) – Krajanowski, Balul, Zawodnik testowany, Łoś – Małkowski, Czupryna, Bukowiec (60. Gąsior), Rutkowski, Szczęsny (60. Szumilas) – Mąka (83. Biskup).