Siatkarze TKS Tychy mają za sobą pierwsze sprawdziany formy. W Tychach rozegrany został bowiem towarzyski turniej, w którym TKS zagrał też z mistrzem Kazachstanu.

Na rozpoczęcie zawodów w tyskiej Hali Sportowej gospodarze zmierzyli się z UMKS Kęczaninem Kęty. Rywal okazał się być w lepszej formie, a mający za sobą ciężkie treningi tyszanie nie byli w stanie mu się przeciwstawić. Kęczanin pewnie wygrał sety kolejno do 19 i dwukrotnie do 18.

TKS TYCHY – UMKS Kęczanin Kęty 0:3 (19:25 18:25 18:25).

W kolejnych sobotnich meczach:
UMKS Kęczanin Kęty – TKKF Czarni Katowice 0:3 (26:28 18:25 22:25).
TKKF Carni Katowice – UKS Hutnik Kraków 2:1 (31:29 17:25 25:20).

siatka1

Na zakończenie sobotniej rywalizacji TKS zmierzył się z UKS Hutnikiem Kraków. Tym razem to tyszanie byli górą wygrywając dwa pierwsze sety do 21 i 19. W trzecim lepsi okazali się krakowianie wygrywając do 20, ale ostatecznie przegrywając pojedynek 1:2.

TKS TYCHY – UKS Hutnik Kraków 2:1 (25:21 25:19 20:25).

W niedzielę zespoły rozgrywały cztery sety. Tyszanie w pierwszym starciu ulegli Czarnym Katowice 0:4. W tym pojedynku goście całkowicie górowali nad gospodarzem turnieju, który w setach zdobywał zaledwie 11, dwukrotnie po 19 i 15 punktów.

TKS TYCHY – TKKF Czarni Katowice 0:4 (11:25 19:25 19:25 15:25).
UKS Hutnik Kraków – UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (25:21 17:25 25:19 25:22).

Najlepszym zespołem turnieju została ekipa TKKF Czarnych Katowice, którzy stracili zaledwie jednego seta. Kolejne miejsca zajęły zespoły Hutnika Kraków (sety 6:3), trzecie – UMKS Kęczanin Kęty (4:5), a czwarte TKS Tychy (2:7).

Turniej zakończył się spotkaniem pomiędzy TKS Tychy a drużyną mistrza Kazachstanu, którą na turniej zaprosił dyrektor klubu – Krzysztof Woźniak. Rywale postawili naszym zawodnikom bardzo trudne warunki i wygrali całe spotkanie 4:0 w setach.

TKS TYCHY – Taraz Kazachstan 0:4 (9:25 23:25 21:25 17:25).