Piłkarscy Emeryci zasiedli na fotelu lidera Tyskiej Ligi Futsalu. Pierwsze zwycięstwo wywalczyli mistrzowie – Piwkarzyki.

W ostatni weekend zespoły Tyskiej Ligi Futsalu rozegrały dwie serie spotkań. Po nich nowym liderem została ekipa Piłkarskich Emerytów.

The Naturat w starciu beniaminków rozgromił Królewskich 9:0 i dał sygnał pozostałym ekipom, że nie będzie tylko dostarczycielem punktów. Szlagierem było spotkanie Bad Boys z Matadorem, w którym decydująca o zwycięstwie tych pierwszych była ostatnia minuta. Na 17 sek. przed końcem na tablicy wyników widniał remis, ale wtedy bramkarza Matadora pokonał Adrian Szlosarek.

Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyli Piwkarzyki. W meczu ostatnich mistrzów TLF zremisowali z Jesionami 2:2. Dzień później obrońcy tytułu wygrali pierwszy mecz, pokonując 5:3 FCA Tychy. W niedzielę jednak najciekawiej było w pojedynku Bad Boys z Piłkarskimi Emerytami. Nowy lider TLF wygrał 3:1 zdobywając trzeciego gola w ostatnich sekundach meczu.

Aż 11 bramek padło w meczu Matadora z Jesionami. Pierwsi wygrali go 7:4, a hattricka na swoim koncie zapisał jeden z kandydatów do korony króla strzelców – Michał Różycki. Największym rozczarowaniem weekendu była postawa GKS Futsal U19, który nie stawił się na żadnym meczu.