Zespół OKS JUWe Tychy odniósł bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Lidze Okręgowej. Tyszanie w „piłkarskich szachach” pokonali BKS Stal Bielsko-Białą 2:1.

Spotkanie to mogło mieć kolosalny wpływ na dolną część tabeli. Bielszczanie wygrywając w Tychach zrównaliby się punktami z tyszanami, co tym skomplikowałoby sytuację. Dlatego zespół Grzegorza Chrząścika na ten mecz wyszedł bardzo mocno zmobilizowany i skoncentrowany.

Faworytem był zespół gości, który zimą dokonał solidnych wzmocnień i na wiosnę spisywał się całkiem przyzwoicie. Początek mecz to tradycyjne badanie możliwości rywala. Pierwsi zaskoczyli gospodarze, którzy już w czwartej min. objęli prowadzenie po golu grającego trenera – Chrząścika. Po objęciu prowadzenia tyszanie czekali na ruch rywala, który ku zaskoczeniu nie kwapił się do odważniejszych ataków. Próbowali uderzeń z dystansu, które mijały bramkę, a tuż przed przerwą po błędzie Gurbisza skórę koledze uratował Pieczonka.

Gospodarze również nie potrafili poważniej zagrozić bramce bielszczan. Stworzyli sobie jedną okazję i ją wykorzystali. Po zmianie stron goście zmienili system gry i od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę. Gra dwójką napastników dała większe pole manewru w ataku, co przełożyło się na próby stworzenia sytuacji podbramkowych. Defensywa tyszan jednak grała bardzo ofiarnie i skutecznie. BKS Stal dopiero w 69. min. dopięła swego i po błędzie defensorów tyszan doprowadziła do remisu.

Zmiana wyniku doprowadziła do wyrównania meczu, bowiem oba zespoły wiedziały jak cenne będą trzy punkty. W 89. min. cios zadali tyszanie. Cibor wpadł w pole karne rywali, a rywal mógł go powstrzymać tylko poprzez faul. Do piłki podszedł doświadczony Tomasz Matysek i pewnym uderzeniem przy słupku dał prowadzenie OKS JUWe. Goście po stracie gola rzucili się do ataków, ale nie potrafili już doprowadzić do remisu i cenne trzy punkty zostały w Tychach.

OKS JUWe Tychy – BKS Stal Bielsko-Biała 2:1 (1:0). Bramki: Chrząścik, Matysek.
OKS JUWe: Pieczonka – Krzczuk, Szlosarek, Gurbisz, Braś, Żytka, Koczy, Hornik, Czupryna, Cibor, Chrząścik oraz po przerwie Matysek, Banaś, Kobyłko i Michalak.