Koszykarze GKS Tychy doskonale rozpoczęli nowy sezon. Tyszanie odnieśli efektowne zwycięstwo z AZS AGH Kraków i są liderem rozgrywek.

Zespół Tomasza Jagiełki chciał dobrze rozpocząć sezon i jadąc do Krakowa liczył na komplet punktów. Z takim nastawieniem zawodnicy wyszli na parkiet i było to widoczne w ich grze. Tyszanie byli skupieni, ale grali na luzie co przełożyło się na zdobycze punktowe.

Już w pierwszej kwarcie GKS pokazał rywalowi, że tego dnia będzie rozdawał karty. Uważna gra w defensywie rozbijała ataki rywali, a w ataku podopieczni Jagiełki byli skuteczni. Dzięki temu po pierwszej wymianie było 19:15 na korzyść tyszan. W drugiej części nic się nie zmieniło, a GKS Tychy na przerwę schodził prowadząc 38:29. Dobry mecz rozgrywał Patryk Stankowski, który napędzał ataki tyszan.

Po zmianie stron na parkiecie nic się nie zmieniło, a tyszanie nadal systematycznie powiększali swoją przewagę. Wygrywając kwartę 20:14 uzyskali bezpieczną już przewagę przed decydującą partią. Wysokie prowadzenie dało tyszanom więcej spokoju przez co w ataku byli jeszcze skuteczniejsi. Łącznie rzucili 26 punktów notując efektowne zwycięstwo na początek sezonu 84:59.

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Patryka Stankowskiego, który rzucił 22 punkty, a do tego dorzucił 3 zbiórki, asystę, blok i dwa przechwyty.

AZS AGH Kraków Koszykówka – GKS Tychy 59:84 (15:19, 14:19, 14:20, 16:26).
GKS: Stankowski 22 (9/11 z gry), Wieloch 18 (6 zbiórek, 5 asyst), Trubacz 12, Mąkowski 12 (6 zbiórek), Koperski 12, Tyszka 4, Chodukiewicz 4, Krajewski, Diduszko, Nowak, Wspaniały, Jakacki.