GKS Tychy w drugim starciu 25. Memoriału Pavla Zabojnika doznali pierwszej porażki. Tyszanie przegrali po dogrywce z HK SŽ Olimpija Ljubljana.

Podopieczni Andrieja Sidorienki po wygranym spotkaniu z ekipą z Frydka-Mistka zmierzyli się z HK SŽ Olimpija Ljubljana. Tym razem to rywal był górą rozstrzygając na swoją korzyść dogrywkę.

Spotkanie ze Słoweńcami miało podobny przebieg do tego z Czechami. GKS Tychy po golu straconym w 12. min. musiał gonić wynik. Po pierwszej tercji GKS przegrywał 0:1, a do wyrównania doprowadził w 33. min. Gola wówczas strzelił Christian Mroczkowski. Wynik remisowy utrzymał się do 49. min. Wtedy to rywal ponownie objęli prowadzenie.

Rywale mieli więcej okazji strzeleckich, ale Kamil Lewartowski nie dał się pokonać. Kiedy wydawało się, że wynik już nie ulegnie zmianie to tyszanie wyrównali. Na nieco ponad min. przed końcową syreną gola zdobył Oskar Jaśkiewicz. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2. Dogrywkę natomiast HK SŽ Olimpija Ljubljana bardzo szybko zakończył, bo golem zdobytym po 27 sek. gry.

Dzisiaj (sobota, 19.08.) GKS Tychy zmierzy się z gospodarzami zawodów. Początek starcia z HKM Zvolen o godz. 17:00.

HK SŽ Olimpija Ljubljana – GKS Tychy 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
1:0 Pance – Vodlan (11:55)
1:1 Mroczkowski (32:09)
2:1 Hebar – Cepon – Mahkovec (48:37)
2:2 Jaśkiewicz – Łyszczarczyk (58:59)
3:2 Bicevskis – Gooch – Ronkainen (60:27)

GKS Tychy: Lewartowski (Kubiaczyk)- Pociecha, Jaromersky; Łyszczarczyk, Rac, Mroczkowski – Jaśkiewicz, Bizacki; Padakin, Turkin, Korenchuk – Bryk, Ciura; Marzec, Galant, Gościński – Krzyżek, Sobecki, Bukowski, Ubowski, Kucharski.