Ostatnie spotkanie juniorów MOSM Tychy zakończyło się ich klęską z liderem tabeli KŚ AZS Katowice. Tyszanie przegrali aż 42:78.

Tyszanie spotkanie z liderem ligi rozpoczęli w standardowy ostatnio sposób. Dużo błędów, słaba skuteczność doprowadziły do przegrania kwarty 10:16. W drugiej części byli skuteczniejsi pod koszem rywala, jednak wiele do życzenia pozostawiła gra defensywna. Katowiczanie dali popis skuteczności i bezlitosnego wykorzystywania błędów rywala.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dalej przeważali goście, którzy obnażyli tyszan z wszystkich słabych punktów. Podsumowaniem meczu była czwarta kwarta, w której tyszanie nie potrafili się podnieść po przegranych trzech częściach. Katowiczanie wygrali ją 21:6, co po podliczeniu punktów dało im wygraną 78:42.

Zawodnicy MOSM po 20 kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Pierwsze miejsce zajął zespół KŚ AZS Katowice (38 oczek), jednak katowiczanie mają rozegranych 19 spotkań, a drugi MKS Dąbrowa Górnicza w 18 meczach zdobył 35 punktów.

MOSM Tychy – KŚ AZS Katowice 42:78 (10:16, 15:24, 11:17, 6:21).
MOSM: Zub 9 , Piątkowski 6 , Stolorz, Józefowski, Michalak, Łukasik 2, Pilszek 2, Kowalczuk, Gendarz, Józefów 17, Kapinos 2.