Polonia Tychy doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Tyszanki musiały uznać wyższość zespołu Wilków Wilcza i po jedenastu wygranych z rzędu zeszły z boiska pokonane.

Od początku pojedynku stroną przeważającą były gospodynie, które chętnie atakowały bramkę Magdaleny Antkowiak. Brakowało jednak skutecznego wykończenia.

Tyszanki ograniczone były tylko do kontrataków, ale przy kilku absencjach trudno było zagrozić bramce rywalek. Wilki natomiast były bardzo groźne, aż w 31. min. po prostopadłym podaniu rywalka znalazła się w sytuacji sam na sam i jej nie zmarnowała. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

11947818_985943204789819_5300306677013511482_o

Po zmianie stron Polonia wzięła się do pracy, chcąc doprowadzić do wyrównania. Z ich ataków jednak niewiele wynikało, bowiem gra obronna gospodyń była bardzo dobrze zorganizowana. Wilki Wilcza ostatecznie wygrały 1:0 i przerwały fantastyczną serię Polonii, która nie była pokonana od jedenastu spotkań.

Wilki Wilcza – Polonia Tychy 1:0 (1:0).
Polonia: Antkowiak – Hachuła, Kowalska, Ogierman, Kopczyńska – Kraszewska, Żychoń, Kozyra, Błaszczyk – Nowak, Chodzidło.