Hokeiści GKS Tychy sprawili sobie oraz kibicom wspaniały prezent świąteczny. Tyszanie po kapitalnym turnieju i bardzo dobrym występie w finale sięgnęli po Puchar Polski. GKS w finale pokonał Ciarko PBS Bank Sanok 3:1.

Pojedynek finału Pucharu Polski można było traktować jako rewanż za finał mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu. Tutaj jednak decydowało jedno spotkanie, w którym zdecydowanie lepsi byli tyszanie.

20141228PF_LS182

Zespół Jiri Sejby świadomy siły rywala spokojnie rozpoczął spotkanie. Tyszanie nie rzucili się na zespół z Sanoka, tak jak to miało miejsce w półfinałowej potyczce z JKH GKS Jastrzębie. Pierwsza tercja przypominała szachy, w których jednak pierwszy cios zadał GKS. W 18. min. Josef Vitek otrzymał podanie od Michała Woźnicy i otworzył wynik spotkania.

Drugą tercję tyszanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Kacper Guzik przeprowadził indywidualną akcję, w której zostawił w tyle rywali. Jego strzał jednak obronił bramkarz gości, ale skuteczną dobitką popisał się Jurii Kuzin. Po niespełna pół godz. gry sanocki zespół strzelił kontaktową bramkę. Po wielu okazjach, w których fantastycznie zachowywał się Stefan Zigardy bramkarz GKS skapitulował. Jednak w tej tercji tyszanie ponownie odskoczyli rywalom. Na 31. sek. przed końcem Josef Vitek podobnie jak w pierwszej części wykorzystał podanie Woźnicy i pokonał bramkarza Ciarko.

20141228PF_LS228

W trzeciej tercji zespół Jiri Sejby często musiał sobie radzić w osłabieniu, choć wiele kar było niezrozumiałych. Ostatecznie jednak tyska defensywa i Stefan Zigardy utrzymali dwubramkowe prowadzenie i zdobyli szósty Puchar Polski.

Ciarko PBS Bank KH Sanok – GKS Tychy 1:3 (0:1, 1:2, 0:0),
0:1 Josef Vitek – Michał Woźnica – Jakub Ferenc (18:04)
0:2 Jurii Kuzin – Kacper Guzik (21:54)
1:2 Lukas Endal – Michael Danton (28:26)
1:3 Josef Vitek – Michał Woźnica – Bartłomiej Pociecha (39:29) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Bartłomiej Pociecha, Łukasz Sokół; Josef Vitek, Adam Bagiński, Michał Woźnica – Jakub Wanacki, Nicolas Besch; Marcin Kolusz, Maxim Kartoshkin, Radosław Galant – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Michał Kotlorz, Dawid Majoch, Kacper Rożycki.