Po sześciu latach rekord świata na dystansie podwójnego Ironmana został poprawiony. Dokonała tego tyszanka Alicja Pyszka-Bazan.

Dotychczasowy rekord należał do Sirlet Willas z Estonii. Zawodniczka pokonała 7,6km pływania, 360km jazdy rowerem oraz 86km biegu w czasie23 godzin 31 minut i 38 sekund. Tyszanka zdecydowanie poprawiła ten rezultat.

Zawodniczka z Tychów nie planowała startu we francuskim Colmar. – To jest najbardziej spontaniczna i szalona rzecz jakiej się w życiu podjęłam – pisała w swoich social mediach. Mimo to doskonale przygotowana Alicja dokonała niemożliwego i poprawiła dotychczasowy rekord o niespełna 20 minut! Tyszanka ukończyła zawody na pierwszym miejscu z czasem 23 godzin 12 minut i 2 sekund!

Tyszanka na metę wbiegła ok. godz. 6:00 czasu polskiego w towarzystwie córki Sary.

Przypomnijmy, że Pyszka-Bazan w przeszłości startowała w sportach sylwetkowych i ma na swoim koncie tytuł mistrzyni kraju. W triathlonach startuje od 2019 roku. Od tego czasu została jedną z czołowych zawodniczek w kraju odnosząc sporo sukcesów w kategorii amatorów.

Alicję przygotowywał i wspierał jeden z najlepszych ultratriathlonistów świata – Robert Karaś. Sam jest wciąż aktualnym rekordzistą na tym dystansie, bowiem cztery lata temu ukończył wyścig z czasem 18 godzin, 44 minuty i 38 sekund.