Koszykarze GKS Tychy mają za sobą dwa mecze fazy play-off. W rywalizacji po nich jest remis 1:1, a walka przenosi się do Stargardu Gdańskiego.

Przed pierwszymi meczami fazy play-off trudno było przewidzieć, kto jest faworytem potyczki tyszan z „Kociewskimi Diabłami”. Teoretycznie to zespół Tomasza Jagiełki był uprzywilejowany, bo pierwsze dwa mecze grał przed własną publicznością. Tylko teoretycznie..

Goście nic sobie nie zrobili z faktu, że grają na tyskim parkiecie. O ile w pierwszej kwarcie tyszanie jeszcze przeważali i dyktowali warunki to w pozostałych byli już tylko tłem dla bardzo dobrze dysponowanych przyjezdnych. Po pierwszej partii GKS Tychy prowadził 23:17, ale w drugiej goście zabrali się do odrabiania strat. Na przerwę „Diabły” schodziły ze stratą dwóch punktów.

Po zmianie stron zespół Jagiełki nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu. Goście szybko odrobili stratę i wyszli na prowadzenie, które systematycznie powiększali do ostatniej syreny pierwszego spotkania. Ostatecznie SKS Starogard Gdański wygrał w pełni zasłużenie 94:73.

GKS Tychy – SKS Starogard Gdański 73:94 (23:17 | 15:29 | 16:26 | 19:22).

W drugim meczu scenariusz był odwrotny. Po pierwszej kwarcie przyjezdni prowadzili 23:18. Pięciopunktowe prowadzenie jednak roztrwonili w drugiej części i GKS Tychy na przerwę schodził z wynikiem 32:29. Po zmianie stron zespół Jagiełki nadal rozdawał karty powiększając swoją przewagę o 19 punktów! Wysokie prowadzenie uspokoiło grę tyszan i nawet szaleńczy pości gości w czwartej kwarcie nie odebrał tyszanom wygranej.

GKS Tychy – SKS Starogard Gdański 69:56 (18:23 | 14:6 | 27:8 | 10:19).
GKS: Kędel 20 (5 zbiórek), Kamiński 15 (7 zbiórek, 2 przechwyty), Wieloch 10 (2 przechwyty), Nowakowski 9, Koperski 7 (5 asyst), Trubacz 6, Krajewski 2 (5 zbiórek, 2 przechwyty), Mąkowski, Ziaja, Chodukiewicz, Danielak, Jakacki.

Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Stargardzie Gdańskim. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych.