Kibice hokeja na ten dzień czekali cały sezon – dzisiaj (wtorek, 21.03.) rusza finałowa karuzela! Szósty już raz GKS Tychy zmierzy się z Comarch Cracovią w walce o złote medale. Tyszanom w końcu uda się przełamać hegemonię „Pasów”?

Historia finałowych potyczek działa na korzyść krakowian, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe finały rozgrywane między obiema ekipami. Teraz jednak GKS Tychy chce przełamać niemoc. – Nie rozmyślamy nad tym co było w poprzednich latach, koncentrujemy się na tym co nas czeka – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy, Marcin Kolusz.

GKS Tychy - TMH Tempish Polonia Bytom

W sezonie zasadniczym zespół Jiri Sejby wygrał sześć z siedmiu potyczek. W tym znalazł się finał rozgrywek o Puchar Polski. Cracovia wygrała tylko raz, kiedy to w styczniu rozbiła GKS na jego terenie 5:3. Te wyniki idą jednak w niepamięć, a play-off, a w szczególności finały rządzą się swoimi prawami.

Obie ekipy do decydującej rozgrywki dotarły dość łatwo i szybko. GKS Tychy w pokonanym boju pozostawił Tauron GKS Katowice oraz Tempish Polonię Bytom (w obu przypadkach po 4:0). Comarch Cracovia natomiast ograła Unię Oświęcim (4:1) i TatrySki Podhale Nowy Targ (4:0). Trudno jest wskazać faworyta finałowej rywalizacji, bowiem oba zespoły są na tyle silne, by sięgnąć po upragnione złoto.

GKS Tychy - Comarch Cracovia

Warto zaznaczyć, że pojedynki nie będą się toczyć tylko o prym w kraju. Zespoły walczyć będą również o prawo startu w Hokejowej Lidze Mistrzów, a więc stawka finału jest podwójna.

Spółka Tyski Sport S.A. informuje, że bilety na dwa pierwsze mecze finałowe zostały wyprzedane, co oznacza, że bezpośrednio przed spotkaniami kasy będą nieczynne.