Uczniowski Klub Sportowy GKS Tychy rozpoczął coroczną serię turniejów halowych. W pierwszym rywalizowali zawodnicy z rocznika 2005.

UKS GKS Tychy był bardzo gościnny, bowiem oddał rywalom najwyższe miejsca. Brylował zespół Odry Opole, który zwyciężył w całym turnieju. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły drużyny Rozwoju Katowice oraz Stadionu Śląskiego Chorzów.

Królem strzelców zawodów był Filip Rawecki z Odry Opole, który zdobył osiem goli. Odra miała w swoich szeregach także najlepszego bramkarza turnieju – Adama Wójcika. Max Zieliński z Rozwoju natomiast został najlepszym zawodnikiem UKS GKS Tychy Cup.

Klasyfikacja końcowa: 1. Odra Opole, 2. Rozwój Katowice, 3. Stadionu Śląski Chorzów. Pozostałe miejsca zajęły: UKS GKS I, UKS GKS II, Leśnik Kobiór, Gwarek Ornontowice oraz GKS Katowice.

Kolejny turniej odbędzie się 8 grudnia i wystąpią w nim zawodnicy z rocznika 2003. Natomiast 5 stycznia do rywalizacji przystąpią gracze z rocznika 2001. Każdy z turniejów odbywał się będzie między godz. 8 a 15.

Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba. Współorganizatorami UKS GKS Tychy Cup są Stowarzyszenia GKS Tychy, Sportowe Tychy i Tyski Fan, a także spółka Tyski Sport S.A.