Siatkarki TKS Tychy po maratonie meczowym wróciły na druga pozycję w III lidze kobiet. Tyszanki w niedzielę pokonały Silesia Volley Chorzów 3:0.

Zespół Jacka Barana i Krzysztofa Pałki w ciągu tygodnia rozegrał trzy pojedynki. Wczoraj TKS zakończył ten maraton, w którym zdobył osiem punktów.

W meczu z Silesia Volley Chorzów tyszanki były stroną dominującą, nie dając za wiele szans przyjezdnym. Pierwszy set szybko zawodniczki TKS rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając do 16.

Rysunek2

Kolejne dwie partie były bardziej wyrównane, a rywalki zagrały skuteczniej w ataku. To jednak nie powstrzymało ekipy duetu Baran-Pałka. Drugi set zakończył się wygraną tyszanek do 22, a trzeci do 21.

Wygrana z chorzowiankami pozwoliła TKS Tychy wrócić na pozycję wicelidera III ligi. Liderem wciąż pozostaje UKS Dębowianka Dębowiec, który ma 10 oczek przewagi nad tyszankami.

TKS Tychy – Silesia Volley Chorzów 3:0 (25:16, 25:22, 25:21).