Tychy Falcons odnieśli kolejne efektowne i przekonujące zwycięstwo. Sokoły tym razem zapolowały na krakowskich Królów wygrywając 50:26!

Do spotkania z Sokołami Kraków Kings podchodzili z nożem na gardle. Królowie bowiem po dwóch wyjazdowych porażkach potrzebowali w końcu zwycięstwa. Tychy Falcons jednak do drugiej stolicy Polski udali się po zwycięstwo, co pokazywali od początku gry.

11164623_10153227694813209_4023924893682849645_o

Gospodarze rozpoczęli grę wykopem, ale piłka trafiła w ręce Richtera, który rozpoczął serię w ataku. Piłkę po 15-jardowym podaniu Raya przejął LaParish Lewis i zaliczył przyłożenie. Królowie odpowiedzieli 26-jarodwym kopnięciem zdobywając trzy punkty. Wydawało się, że gospodarze są w stanie nawiązać wyrównaną walkę to z dobrej strony pokazała się ofensywa Sokołów. Jeszcze przed przerwą punkty po akcji biegowej zdobył Ketih Ray.

Ten sam zawodnik po podobnej, ale 22-jardowej akcji biegowej rozpoczął drugą kwartę. Sokoły dominowały, ale kolejne dwa punkty zdobyli krakowianie za powalenie Wróblewskiego z piłką w polu punktowym Kings. W kolejnej akcji jednak to Falcons ponownie zapunktowali. LaParish Lewis zaliczył przyłożenie po 22-jardowej akcji i podaniu Raya, który podwyższył za dwa punkty. Królowie odpowiedzieli i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 26:12 na korzyść tyszan.

DSC02904

W trzeciej kwarcie zapunktowały tylko Sokoły, a kolejne punkty na swoim koncie zapisał Lewis. Czwarta kwarta była ciekawa, bowiem gospodarze próbowali odrabiać straty. Z marnym jednak skutkiem, bowiem najpierw prowadzenie podwyższył Ray. Choć gospodarze odpowiedzieli przyłożeniem, to kolejne dwie skuteczne akcje przeprowadzili Filip Mościcki i Łukasz Pawęzka. Gospodarze zmniejszyli jeszcze stratę, ale ostatecznie Tychy Falcons zasłużenie wygrali 50:26!

Kraków Kings – Tychy Falcons 26:50 (3:16, 9:10, 0:8, 14:16)
I kwarta
0:6 przyłożenie LaParisha Lewisa po 15-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya
3:6 26-jardowe kopnięcie z pola Marcina Masłonia
3:12 przyłożenie Keitha Raya po 10-jardowa akcji biegowej
II kwarta
3:18 przyłożenie Keitha Raya po 22-jardowej akcji biegowej
5:18 dwa punkty dla obrony (safety) po powaleniu przez Szymona Srokę Jacka Wróblewskiego z piłką w polu punktowym Kings
5:26 przyłożenie LaParisha Lewisa po 22-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za dwa punkty Keith Ray)
12:26 przyłożenie Filipa Mościckiego po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Masłoń)
III kwarta
12:34 przyłożenie LaParisha Lewisa po 25-jardowej akcji biegowej LaParisha Lewisa (podwyższenie za dwa punktu Mateusz Błazik)
IV kwarta
12:42 przyłożenie Keitha Raya po 13-jardowej akcji biegowej Keitha Raya (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Błazik)
19:42 przyłożenie Filipa Mościckiego po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden Marcin Masłoń)
19:50 przyłożenie Łukasza Pawęzki po 33-jardowej akcji po podaniu Keitha Raya (podwyższenie za dwa punkty Daniel Kulawiak)
26:50 przyłożenie Szymona Wesołowskiego po 16-jardowej akcji po podaniu Filipa Mościckiego (podwyższenie za jeden punkt Marcin Masłoń)