Siatkarze TKS Tychy udanie rozpoczęli sezon. Tyszanie spokojnie pokonali przed własną publicznością AZS Politechnikę Opolską 3:0.

Zespół Marcina Nycza już w przedsezonowych sparingach prezentował dobrą formę. Potwierdził ją też w pierwszym meczu ligowym.

Do Tychów przyjechał zespół AZS Politechniki Opolskiej, który dopiero zbiera doświadczenie i ogrywa się na seniorskim poziomie. Nie oznaczało to, że przed TKS łatwe zadanie. Rywale zawiesili poprzeczkę dość wysoko, nawiązując wyrównaną walkę.

14372093_881788271951065_1916334513675325171_o

Pierwszego seta gospodarze wygrali do 20. W drugim rywale zdobyli punkt więcej, a w trzeciej partii znowu tyszanie zakończyli rywalizację w tym samym stosunku co pierwszego seta. Ostatecznie zespół Nycza wygrał 3:0 i udanie rozpoczął zmagania ligowe.

TKS Tychy – AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:20, 25:21, 25:20).

Od porażki natomiast sezon rozpoczęły siatkarki TKS Tychy. Tyszanki zmagania w II lidze zainaugurowały starciem z Sandecją Nowy Sącz.

DSC05535

Rywalizacja od początku była bardzo wyrównana. W pierwszym secie tyszankom zabrakło szczęścia i choć walczyły o każdą piłkę przegrały do 22. Druga wymiana była długa i pasjonująca. Zakończyło się na wyniku 30:32, a gospodynie były bliskie przełamania rywalek. Trzeci set również był wyrównany, ale szczęście było po stronie Sandecji, która wygrała do 21 a całe spotkanie 3:0.

Za tydzień drużyna żeńska TKS Tychy zagra w Krakowie.

TKS Tychy – STS Sandecja Nowy Sącz 0:3 (22:25 30:32 21:25).