W ubiegły weekend judocy z UKS Ippon Tychy wystartowali w Kątach Wrocławskich. Podczas International Judo League – Turnieju Przyszłych Olimpijczyków zdobyli kolejne medale.

Turniej był bardzo mocno obsadzony i stał na wysokim poziomie. Wystartowało w nim ponad 650 zawodników z 52 klubów, a UKS Ippon Tychy reprezentowany był przez siedem zawodniczek.

Tyszanki stoczyły trudne walki, po których ostatecznie wywalczyły sześć medali. Złoty krążek wywalczyła Zofia Jarosińska, a srebrny Kinga Cichoń. Cztery brązowe medale padły łupem Marty Simon, Sandry Mokry, Maji Warchoł i Klaudii Czerwińskiej.

O brąz walczyła też Nikola Jarosińska, która w najliczniej obsadzonej kategorii (22 zawodniczki) ostatecznie wywalczyła piąte miejsce.