Pływacy z MOSM Tychy wystartowali w Mistrzostwach Śląska 11-latków. Kapitalny start zaliczyła Julia Bartniczak, która wywalczyła sześć medali zostając multimedalistką zawodów!

Zawody rozgrywane były w Dąbrowie Górniczej i wzięło w nich udział 261 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całego województwa.

Julia Bartniczak została Mistrzynią Śląska na 50 m stylem dowolnym a także podwójną wicemistrzynią na 50 m i 100 m stylem motylkowym. Brązowy medal wywalczyła na 100 m stylem dowolnym. Tyszanka została multimedalistką zawodów, a kolejne dwa medale wywalczyła w rywalizacji sztafet. Zawodniczki MOSM Tychy sięgnęły po srebro w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym oraz brązowy medal 4×50 m st. dowolny. Zespół MOSM startował w składzie Hanna Sojka, Nina Biadała, Julia Bartniczak i Hanna Kołodziej.

Pozostali zawodnicy MOSM również zaliczyli udane starty. Poza podium plasowali się Nina Biadała (7. na 50 m st. klasycznym, dziewiąta na 100 m st. dowolnym i dziesiąta na 100 m st. klasycznym), Hanna Sojka (7. na 100 m st. grzbietowym, 8. na 50 m st. grzbietowym, 8. na 100 m st. motylkowym i 10. na 50 m st. motylkowym), Aleksander Niemiec (5. miejsce na 50 m stylem motylkowym), Antoni Hyrnik (9.
miejsce na 100 m stylem grzbietowym).

Druga sztafeta dziewcząt na 4×50 m stylem dowolnym statująca w składzie Olga Kądzioła, Julia Rosiek, Zofia Lubowiecka i Małgorzata Augustyn była 8., a sztafeta 4×50 m stylem zmiennym (Paulina Kowalska, Olga Kądzioła, Małgorzata Augustyn i Julia Rosiek) była szósta. Sztafeta chłopców (Antoni Hyrnik, Nikodem Karbowski, Aleksander Niemiec i Karol Majstrak) w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym była piąta, a w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym – dziesiąta.

Zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 19 oraz podopiecznymi trenerów Justyny Andrzejewskiej, Barbary Baranowskiej i Rafała Majcherczyka.