Tyscy kajakarze mają za sobą bardzo udany weekend. Tyszanie podczas Mistrzostw Opolszczyzny zdobyli 15 medali.

Zawodnicy MOSM Tychy udowodnili swoją wysoką dyspozycję. Tyszanie w różnych kategoriach i dystansach sięgnęli po pięć złotych medali, dziewięć srebrnych i jeden brązowy.

Złote medale wywalczyli Michał Solecki w kajak polo dzieci na dystansie 400 m, Borys Boba w K-1 młodzików 1 km, Wojciech Mielnik 1 K-1 Juniorów na 1 km i 200 m oraz w duecie Karol Szczepanek z Wojciechem Mielnikiem w K-2 Juniorów i Juniorów Młodszych na dystansie 200 m.

Wszystkie srebrne medale tyszanie wywalczyli w solowych startach. W kat. młodzików Borys Boba na dystansie 200 m, a Oliwia Goj na dystansie 1 km oraz 200 m młodziczek. Monika Wójcik na tych samych dystansach Juniorek, a Karol Szczepanek również na dys. 1 km i 200 m Juniorów.

W Mistrzostwach Opolszczyzny wystartowali również Bartosz Tarasiewicz, Mateusz Literacki, Tomasz Podlawski, Oskar Solecki, Maciej Zellner, Kacper Białas, Antoni Piwko, Jakub Zellner oraz Kacper Białas.

Podczas zawodów rozegrany został też Memoriał im. B. Wachala, który był wyścigiem dla kobiet i mężczyzn na dystansie 80 m. Wojciech Mielnik wywalczył w nim srebrny medal. Odbyły się też wyścigi rodzinne w kajakach turystycznych na dystansie 200 m, gdzie srebro wywalczyli Bartosz Tarasiewicz i p. Paweł Tarasiewicz, a brąz Wojciech Mielnik z p. Barbarą Boba.